Postet e fundit

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. 80-vjeçari u identifikua nga Policia si Abaz Metaj. Gjithashtu nga verifikimet paraprake mendohet se temperaturat e larta dhe mosha mund të kenë shkaktuar arrest kardiak. Ndërkohë trupi po dërgohet në morgun e spitalit, për ekzaminimet …

Read More »

Kushtetuesja rrëzon me shumicë kërkesën për pezullimin e ligjit për tatimin e profesioneve të lira: Nuk evidentohen pasoja të pariparueshme

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën për pezullimin e ligjit “Për tatimin mbi të ardhurat” që nisi zbatimin me profesionet e lira. Pas një seance maratonë që nisi në orën 10:00 të mëngjesit dhe përfundoi në orën 17:00, që vijoi me dëgjimin e përfaqësuesve të palëve ankimuese dhe të institucioneve qeveritare, Gjykata …

Read More »