Rajon

Përdhunuan në grup e vranë studenten, 24-vjeçari grek dhe shqiptari dënohen me burgim të përjetshëm

Greqi- Një 26-vjeçar dhe bashkëpunëtori i tij 24-vjeçar me origjinë shqiptare u dënuan me burgim të përjetshëm për vrasjen dhe përdhunimin e Eleni Topaloudi. 26-vjeçari Roditis dhe i bashkëakuzuari me origjinë shqiptare u dënuan njëzëri me burgim të përjetshëm për krimet e vrasjes me dashje dhe përdhunimi në grup i studentes. Gjykata …

Read More »

Pas akuzave të Kurtit, reagon DASH: Miroslav Lajçak, përpjekje të palodhura për dialogun Kosovë-Serbi

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi të hënën ato që i quajti përpjekje të palodhura të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak në bisedimet Kosovë-Serbi. Komentet erdhën si përgjigje ndaj një kërkesë të Zërit të Amerikës për një reagim rreth pohimeve të Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, i cili …

Read More »