Botë

Babë e bir pranojnë përdhunimin e grave izraelite dhe vrasjet! Tregojnë krimet brutale: Babai, unë dhe një kushëri para se ta vrisnin e…

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) publikuan video të marrjes në pyetje këtë javë duke zbuluar dy palestinezë që pranonin se kishin përdhunuar gratë izraelite gjatë masakrës së Hamasit më 7 tetor. Daily Mail siguroi videon e Jamal Hussein Ahmad Radi, 47 vjeç, dhe djali i tij Abdallah, 18 vjeç, …

Read More »

“Sulm i papranueshëm”, vrasja e 12 civilëve në një market në Hakriv, reagon OKB… Biden sulmon Putinin: Tiran brutal

Dymbëdhjetë persona u vranë dhe 43 u plagosën në sulmin rus në një hipermarket në Harkiv. Kjo është raportuar nga zyra e prokurorit rajonal, sipas mediave lokale. Dhjetë prej trupave mbeten të paidentifikuar. Në një postim në Telegram, guvernatori Oleh Sineubov tha se dy bomba ruse goditën ndërtesën, duke shkaktuar …

Read More »

Ministrja spanjolle thotë se lufta në Gazë është ‘gjenocid i vërtetë’

Ministrja spanjolle e Mbrojtjes, Margarita Robles, tha se konflikti në Gazë është një ‘gjenocid i vërtetë’, pasi marrëdhëniet midis Izraelit dhe Spanjës janë përkeqësuar pas vendimit të Madridit për të njohur Shtetin Palestinez. Por, akuzat për gjenocid janë hedhur poshtë nga Izraeli në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ), duke thënë …

Read More »