Botë

Megaoperacion në Spanjë, shkatërrohen 6 banda kriminale, 197 të arrestuar, mes tyre shqiptarë

Policia Kombëtare spanjolle ka arrestuar 197 persona, pjesë e disa grupeve kriminale droge. Në kuadër të një operacion të Europolit, Eurojus-it dhe DEA-s, u sekuestruan 4934 kilogramë kokainë, 1790 kilogramë rrëshirë hashashi, 1316 kilogramë sytha marihuanë, 1,73 kilogramë heroinë, 53 kilogramë lëndë sintetike, 3300 pilula ekstazi, 28 armë zjarri, 38 …

Read More »

Grabiti shtëpinë e sulmuesit të Çelsit në Londër, nis gjyqi për shqiptarin! Emiliano Krosi mori bizhuteri me vlerën e 300 mijë paund

Një 23-vjeçar shqiptar po gjykohet në Britani për vjedhjen e rezidencës luksoze të futbollistit të Çelsit Raheem Sterling, i cili përfaqësoi Anglinë në Kupën e Botës. Emiliano Krosi, dyshohet të ketë marrë pjesë në 33 grabitje duke përfshirë vjedhjen e shtëpisë së sulmuesit me një vlerë rreth 7 milionë paund …

Read More »

Kievi padit vendet fqinje pasi i ndaluan eksportin e ushqimeve

Autoritetet ukrainase kanë paraqitur një ankesë në Organizatën Botërore të Tregtisë (OBT) kundër Sllovakisë, Polonisë dhe Hungarisë për ndalimin e tyre të importit të ushqimeve nga Ukraina. Kufizimet tregtare shihen nga ukrainasit si shkelje e detyrimeve ndërkombëtare të fqinjëve të tyre nga Bashkimi Evropian. Këto tre vende përgjigjen se ndalimet …

Read More »

U raportua se vdiq në aksident automobilistik por ishte i vrarë me kaçavidë nga 47-vjeçari shqiptar në Itali (Emrat)

Ilir Dervashi, 47-vjeç është vrarë nga bashkëkombasi i tij Miri Gurra në Itali. Fillimisht ngjarja u raportua se vdiq nga një aksident automobilistik, por më pas siç shkruajnë mediat italiane, plagët që Ilir Dervashi kishte në bark dyshohet se janë shkaktuar nga goditjet me kaçavidë. Ngjarja ndodhi në Bolonja dhe …

Read More »

Tragjike në Libi/ Shkuan për t’i ardhur pas përmbytjeve masive, autobusi me ushtarë grekë përfshihet në aksident, 7 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Libi. Teksa në aeroportin e Elefsinës, pak para orës 7 të mëngjesit, avioni C-130 u ul me pjesëtarët e ndihmave humanitare greke, këta të fundit u përfshinë në një aksident të tmerrshëm automobilistik mesditën e së dielës. Nga aksidenti humbën jetën shtatë persona, …

Read More »