Sirenë

Vrasja e 23-vjeçarit në Fier, vëllai i viktimës: Autori i përndiqte, urdhri i mbrojtjes nuk funksionoi

Niko Bakaj, vëllai i 23-vjeçarit Xhim Bakaj i cili u vra nga ish-bashkëshorti i bashkëjetueses, ka rrëfyer ekskluzivisht për “Jetë Shqiptare” detaje nga ngjarja e rëndë. Në intervistën e dhënë për gazetaren Aida Topalli, Niko Bakaj u shpreh se autori, Xhuliano Mihaj, i përndiqte vazhdimisht dhe i kërcënonte. Ai thekson …

Read More »

Skandali te Onkologjiku/ Ministrja Koçiu reagon me tone të ashpra: Ndjej neveri për ata që ishin të përfshirë, e patolerueshme

Në lidhje me skandalin te Onkologjiku ku janë përfshirë disa mjekë, ka reaguar ministrja e Shëndetsisë Albana Koçiu. Pas mbledhjes, në një prononcim për mediat, Koçiu tha se ngjarja e sotme i krijon neveri të madhe dhe të gjithë personat përgjegjës do të ndëshkohen sipas ligjit. “Ngjarja e sotme patjetër …

Read More »

Si bashkëpunonin mjekët dhe specialistët e “Onkologjikut” në kurriz të pacientëve, zbardhet skema: I dërgonin te privati

Prokuroria e Tiranës ka zbardhur skenën abuzive, në të cilin ishin përfshirë mjekë dhe specialist të Onkologjikut në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë. Mësohet se këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë shpërdoruar detyrën, pasi në vend që të jepnin shërbim për pacientë me sëmundje tumorale, bënin të …

Read More »

Zhduket punonjësi i hotelit në Himarë, Policia: U qëllua me armë nga një 43-vjeçar që u largua drejt Greqisë

Më datë 06.06.2024, Policia ka marrë njoftim se në Dhërmi, Himarë, shtetasi E. N., 31 vjeç, banues në Tiranë, punonjës në recepsionin e një hoteli në Dhërmi, Himarë, kishte humbur kontaktet me pronarët e hotelit. Me marrjen e njoftimit, Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë dhe Komisariati i Policisë Himarë kanë …

Read More »