Kronikë

Merrnin 500 euro për person/ Dy të arrestuar në aksin Milot-Lezhë, po transportonin 12 emigrantë të paligjshëm

Dy persona janë vënë në pranga në Lezhë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Bllokada”. Në aksin rrugor “Milot-Lezhë”, janë lokalizuar dhe ndaluar për kontrolle, automjetet tip “Benz” dhe tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasit Kujtim Ukaj dhe Edmir Jaho. Në këto automjete ishin në total, 12 emigrantë nga Vendet …

Read More »

Digjet makina e 21-vjeçares në autostradën Tiranë-Elbasan

Një automjet është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Elbasan pranë fshatit Dopaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, teksa automjeti tip BMW ishte në lëvizje. Nga ngjarja janë shënuar vetëm dëme materiale, ndërsa drejtuesja e mjetit, një 21-vjeçare nuk ka pësuar lëndime. Grupi hetimor po punon për …

Read More »