Uncategorized

Digjet makina e sipërmarrëses Anisa Musta në Durrës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një automjet është gjetur i djegur në lagjen Nr.14 në Durrës. Mësohet se makina i përket sipërmarrëses Anisa Musta. Nuk dihet ende shkaku i zjarrit, por dyshimet paraprake janë se kemi të bëjmë me zjarrvënie të qëllimshme. Priten hetimet e mëtejshme të …

Read More »

Marrëveshja me Italinë për emigrantët/ Nis puna për ndërtimin e qendrës së pritjes në portin e Shëngjinit

Pas Gjadrit, zbatimi i projektit të marrëveshjes me Italinë për refugjatet nga vendet e treta ka nisur edhe në Shëngjin. Prej dy ditësh punëtorë dhe mjete kanë zbarkuar në terren, ku fillimisht është rrethuar vendi i përcaktuar brenda portit për ngritjen e qendrës pritëse. Sipërfaqja e përcaktuar për ngritjen e …

Read More »

Marrëveshja Rama-Meloni për refugjatët/ “Kampet funksionale që nga 20 maji”, qeveria italiane publikon tenderin, 34 mln euro…

Shteti italian planifikon që kampet e refugjatëve që do të hapen në Shqipëri, të jenë funksionale që nga 20 maji. Ministria e Brendshme e Italisë ka publikuar tenderin për menaxhimin e tre ambienteve të pritjes së emigrantëve që do të hapen në Shqipëri, pas marrëveshjes së nënshkruar mes qeverisë italiane …

Read More »

Operacioni Antidrogë në Tiranë/ Ishin furnizues të shpërndarësve të drogës, kush janë të rinjtë që u arrestuan (Emrat-Foto)

Personat në foto janë Igli Begaj 20 vjeç dhe Shkelqim Ostreni 26 vjeç janë arrestuar ditën e sotme si pasojë e operacionit antidrogë që përfundoi me plagosje që u ndërmor në orët e vona të mbrëmjes së 21 marsit në Tiranë, pas informacioneve se po transportohej drogë. Në momentin e …

Read More »