Aktualitet

Merrnin 500 euro për person/ Dy të arrestuar në aksin Milot-Lezhë, po transportonin 12 emigrantë të paligjshëm

Dy persona janë vënë në pranga në Lezhë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Bllokada”. Në aksin rrugor “Milot-Lezhë”, janë lokalizuar dhe ndaluar për kontrolle, automjetet tip “Benz” dhe tip “Volkswagen”, me drejtues shtetasit Kujtim Ukaj dhe Edmir Jaho. Në këto automjete ishin në total, 12 emigrantë nga Vendet …

Read More »

Vranësira dhe reshje shiu. Parashikimi i motit për sot

Deri në mesditë, vijon moti i kthjellët me kalime të pakta vranësirash në pjesën më të madhe të territorit por orët e pasdites sjellin vranësira më të shpeshta në të gjithe vëndin ku më të theksuara vranësirat do të paraqiten përgjatë shtrirjes perëndimore. Por gradualisht gjatë mbrëmjes dhe në orët …

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 23 shtator 2023

Dashi Ju ndiheni mjaft konservatorë dhe kjo nuk është diçka negative. Një qëndrim i kujdesshëm do t’ju shërbejë shumë sot. Bëhuni “shoferi mbrojtës” në vendin e punës sot. Asnjëherë nuk e dini kur dikush do të bëjë një manovër të papritur dhe do të presë pikërisht para jush. Demi Keni …

Read More »