Ekskluzive

“Paralajmërohet shtrenjtim tjetër i çmimeve”/ Analiza e Monitor: Thellohet kriza, bizneset rrezikojnë të mbeten pa punonjës

riza e burimeve njerëzore ka shtuar kostot e prodhuesve nga 25 deri në 40%. Shumë kompani duke përfshirë prodhuesit e bukës, ndërtuesit, transportin e mallrave vijojnë t’i kenë sytë nga India, Egjipti dhe Turqia për gjetjen e punëtorëve, ndonëse kjo praktikë nuk po rezulton e suksesshme. Politika për rritjen e …

Read More »

Samir Mane në dosjen e pastrimit të parave të Arben Ahmetajt. A do ta shpëtojë Altin Dumani? Biznesmeni mbuloi vilat e ish-ministrit me kontrata fiktive

Nga AIDA TOPALLI Biznesmeni më i madh në Shqipëri, Samir Mane, shfaqet disa herë në momente kyçe në dosjen e SPAK për ish zv/kryeministrin Arben Ahmetaj. Në mbi 300 faqe relacion që SPAK-u  i ka dërguar Kuvendit për të argumentuar kërkesën për arrestimin e Arben Ahmetajt për korrupsion, pastrim parash …

Read More »

“E bëra me porosi të…”/ Alma Kaçi flet pa dorashka para hetuesve. Tregon emrat dhe skemën e video-skandalit. A do e arrestojë SPAK porositësin?

Vetëm pak ditë më parë, Bashkia e Kukësit u përfshi në një megaskandal. Ish-kryetari Safet Gjici, u filmua duke kryer akte seksuale në zyrën e tij, me një shtetase, që më pas rezultoi të ishte 40-vjeçarja Alma Kaçi. Një javë më parë me urdhër të SPAK, u arrestua për veprën …

Read More »