Greqi

Tërmet me magnitudë 4.5 ballë në Evia të Greqisë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë rreth orës 05:23 të mëngjesit të së shtunës në Evia, ndërsa tërmeti u ndje edhe në Atikë. Epiqendra e tërmetit ndodhej 2 kilometra në jug-juglindje të Vasilikos Istiia dhe thellësia u vlerësua në 18.7 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik. Tërmeti me magnitudë 4.5 …

Read More »