Sport

Sylvinho flet për Kroacinë: Ne jemi të kënaqur që marrim pjesë këtu, nga kundërshtarë duhet të mësojmë se janë nivel shumë i lartë!

Përfaqësuesja shqiptare ka mbërritur në Dortmund ku do të zhvillojë ndeshjen e dytë të grupit në finalet e Kampionatit Europian, “Gjermani 2024”. Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes trajneri Brazilian Sylvinho doli sëbashku me kapitenin Berat Gjimshiti. Trajneri Brazilian deklaroi: Gjërat në Europian dhe në këtë nivel janë shumë të …

Read More »

Gjykata e Arbitrazhit për Sport përmbys vendimet e KOKSH në favor të Federatës Shqiptare të Futbollit

Gjykata e Arbitrazhit për Sport (CAS) ka vendosur në favor të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), duke përmbysur vendimet e marra gjatë Asamblesë së Jashtëzakonshme të Komitetit Olimpik Kombëtar të Shqipërisë (KOKSH) të mbajtur më 10 janar 2021. Pikat Kryesore të Vendimit: 1. Vendimet e Asamblesë së KOKSH shpallen të …

Read More »

Holanda mund Poloninë në “Volksparkstadion”

Fitorja nuk diskutohej, megjithatë erdhi me shumë vuajtje. “Tulipanët” e Holandës e kanë nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e tyre, në këtë Kampionat Evropian të futbollit, teksa në “Volksparkstadion” të Hamburgut mundën me rezultatin e ngushtë, 2 me 1, “Shqiponjat e Bardha” të Polonisë. Djemtë e …

Read More »