Politikë

Komisioni Antikorrupsion, Nikolla: Asnjë interes partiak, keqardhje për mungesën e opozitës

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ishte e pranishme në mbledhjen e konstituimit të Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion. Edhe Nikolla shprehur keqardhjen për mungesën e opozitës, duke sqaruar se ky komision nuk ka asnjë ngarkesë politike apo interes partiak. “Ka një mision të rëndësishëm kombëtar, me përgjegjësinë që kuvendi i ka ngarkuar për …

Read More »

Mblidhet për herë të parë Komisioni Antikorrupsion, opozita bojkoton mbledhjen

Sot konstituohet Komisioni Antikorrupsion, ndërsa opozita ka bojkotuar mbledhjen. “Ky komision ka një mision të rëndësishëm kombëtar, ky mision është i lidhur me përgjegjësitë që Kuvendi ka ngarkuar për të kontribuar në kurorëzimin e Shqipërisë drejt integrimit evropian nëpërmjet mirëqeverisjes, sundimit të ligjit dhe luftës kundër korrupsionit. Jam këtu për …

Read More »

Gjykata e Apelit i dha vulën e PD/ Berisha reagon nga arresti shtëpiak: Sot dita të bashkohemi, garantojmë mendimin ndryshe

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi nga arresti shtëpiak pasi Gjykata e Apelit i dha vulën e Partisë Demokratike. Reagimi i Berishës: Mesazh për anëtarët dhe mbështetësit e PDSH! Të dashur demokrate dhe demokratë, simpatizante dhe simpatizantë të PD. Sot është dita të falënderoj dhe të përulem me respektin më të madh …

Read More »