Politikë

Arrestimi i Beqajt/ Braçe: Reforma u bë për të mbajtur përgjegjësi zyrtarët që abuzojnë, është prishur ekuilibri! Pse s’ka drejtësi për “Gërdecin” dhe “21 Janarin”?

Erion Braçe: Sa kohë bëhet fjalë për vjedhje duhet të shohim një informacion më të zgjeruar se ai që kanë dhënë mediat. Patjetër që reforma për këtë u bë, për të mbajtur përgjegjësi zyrtarët që abuzojnë me ligjin, pavarësisht fuqisë politike apo ekzekutive që ka. Dua t’ju sjell në vëmendje …

Read More »

“Krim kundër njerëzimit!”, Rama për skandalin te Onkologjiku: Përdorën uniformën si maskë banditësh! Bënë para me gjakun e pacientëve ….

Kryeministri Edi Rama takim me drejtuesit e shërbimeve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” Ai e ka konsideruar megaskandalin që ndodhte tek Onkologjikum, një krim kundër njerëzimit. “Ky spital nuk ka asgjë më pak se spitalet e Europës. Të mos jesh në lartësinë ë detyrës është hall i madh, por …

Read More »