Politikë

Balliu: Të riut iu caktua masa “arrest në burg” pse protestoi, policia dhe drejtësia të arrestojnë pronarin e inceneratorëve dhe kreun e organizatës 5D

Koordinatori rajonal për Tiranën në Partinë Demokratike, Klevis Balliu në një deklaratë për mediat tha se një të riu i është caktuar masa “arrest në burg”, për shkak se ka protestuar. Balliu tha se PD i bë thirrje policisë së Shtetit dhe drejtësisë të distancohet nga “përndjekja” e të rinjve …

Read More »

Tritol në banesën e gjyqtarit/ Delegacioni i BE: Dënojmë aktin e rëndë, mbështesim sistemin gjyqësor në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka dënuar ashpër sulmin e bërë ndaj gjyqtarit Tonin Sterkaj në qytetin e Shkodrës. Me një shënim në faqen zyrtare në Facebook, delegacioni i BE-së thotë se siguria e gjyqtarëve është thelbësore në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar “Ne dënojmë ashpër sulmin …

Read More »

Komisioni për TIMS, Salianji: SHISH po përdoret, ka dërguar disa përgjigje si për tu tallur

Kryetari i Komisionit Hetimor për sistemin ‘TIMS’, Ervin Salianji ka komentuar përgjigjet e ardhurave nga SHISH, pas kërkesave për informacion. Sipas Salianjit, SHISH po përdoret dhe ka dorëzuar disa përgjigje si ‘për t’u tallur’ “Ka kthyer përgjigje edhe Shërbimi Informativ. Dokumentet me të cilat do të njihemi janë sekret hetimor …

Read More »