Politikë

Rama prezanton aplikacionin që iu vjen në ndihmë vizitorëve: Udhërrëfyesi digjital i Shqipërisë turistike

Kryeministri Edi Rama ka lançuar aplikacionin që iu vjen në ndihmë mijëra vizitorëve që zgjedhin të kalojnë pushimet në Shqipëri në këtë sezon veror, por jo vetëm. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeveërisë shkruan aplikacioni TEA shërben si udhërrëfyes digjital i Shqipërisë turistike i cili iu vjen …

Read More »

Ndërprerja e energjisë elektrike, Balluku: Është bërë punë e mirë në terren, në Tiranë u rikthye për 17 minuta

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mbajti deklaratë për mediat mbi situatën e furnizimit me energji elektrike në të gjithë vendin. Balluku: Ndodhem në këtë komunikim publik për t’ju informuar për një situatë kritike me të cilën jemi përballur pak orë më parë, përsa i përket sistemit të transmetimi …

Read More »

“Ka qenë vendimi më i vështirë i jetës sime”, Meta flet për divorcin me Kryemadhin: U kërkoj ndjesë fëmijëve të mi, marrëdhënia jonë u kris pas …

Presidenti i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka mbajtur një fjalim për mediat nga selia e PL-së ku foli për divorcin e tij me Monika Kryemadhin. Meta tha se qëndrimet e Kryemadhit kanë dëmtuar kauzat e Partisë së Lirisë. Ai tha se e ka marrë këtë vendim, për t’i shkuar …

Read More »

Lufta kundër kriminalitetit/ Rama autorizon Manjën të nisë negociatat me ‘G37 Chambers’ në Londër

Këshilli i Ministrave autorizoi sot ministrin e Drejtësisë të negociojë drejtpërdrejt me subjektin ndërkombëtar “G37 Chambers” për ofrimin e shërbimit të konsulencës për analizimin dhe vlerësimin e të dhënave që duhet të mblidhen nga Ministria e Drejtësisë, me qëllim vlerësimin e fushave të rekomandimeve prioritare në luftën kundër kriminalitetit. Po …

Read More »

Hapet në Shqipëri qendra sportive “Rafa Nadal”, Rama: Do t’u mësohet fëmijëve sa e rëndësishme është të jesh një profesionist

Në një takim të përzemërt mes Rafa Nadal dhe kryeministrit shqiptar Edi Rama, u njoftuan planet për hapjen kompleksit Qendra Sportive Rafa Nadal në Shqipëri. Qyteti bregdetar i Durrësit (30 km nga Tirana) do të presë një kompleks multi-sportiv që do të zbatojë metodologjinë e trajnimit të Akademisë Rafa Nadal …

Read More »