Politikë

Kryeministrja Meloni sot në Shqipëri! Inspekton qendrat për emigrantët në Shëngjin, konferencë me Ramën

Kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni sot do të vizitojë Shqipërinë, ku do të inspektojë qendrat e emigrantëve që po ndërtohen nga qeveria Italiane në territorin shqiptar. Punimet për qendrën pritëse në Shëngjin përfunduan një ditë para vizitës së Melonit, aty ku edhe dy homologët pritet të mbajnë një konferencë për …

Read More »

Rama: U përdorën si heronj një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK dhe një i mbyllur në arrest shtëpie

Kryeministri Edi Rama reagoi sërish mbi emisionin RAI3 për Shqipërinë, ku e quajti vazhdimisht “baltë e hedhur ndaj qeverisë shqiptare pa fakte”. Përmes një videomesazhi, kryeministri Edi Rama tha se emisioni ishte ‘baltë e eksportuar nga këtu në Itali dhe e ekspozuar në ekranin e Shërbimit Publik italian, me lloj-lloj …

Read More »

Reportazhi i RAI3 dhe akuzat e opozitës/ Rama thirrje qytetarëve: Braktisini! Shqipërinë s’e ndal më asgjë dhe askush, kokën lart dhe vetëm përpara!

Pas transmetimit të investigimit të emisionit ‘Report’ në RAI3 dhe akuzave të opozitës, kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një videomesazhi në llogarinë e tij në Facebook. Rama iu përgjigj akuzave të “Report”, ku të dielën dha edhe një intervistë duke iu përgjigjur akuzave në mënyrë direkte, duke theksuar …

Read More »

“Sulm mbi emrin, nderin dhe flamurin tonë”/ Rama: RAI3 e kishin me qeverinë e tyre, dëmin ia bënë Shqipërisë!

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj përmes një videomesazhi investigimit të RAI3 lidhur me marrëveshjen e refugjatëve mes dy qeverive, por edhe akuzave për bashkëpunim me krimin. Kreu i qeverisë u shpreh se gazetarët italianë të RAI-t e kishin me qeverinë e tyre dhe kryeministren Giorgia Meloni, port shtoi se dëmin …

Read More »

Giogira Meloni vjen nesër në Shqipëri! Së bashku me Ramën në kampin e emigrantëve në Shëngjin

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni pritet të vizitojë Shqipërinë ditën e nesërme, më 5 qershor. Kjo është konfirmuar nga qeveria italiane, ndërsa Meloni do të zhvillojë një vizitë të përbashkët me Kryeministrinë e Shqipërisë, Edi Rama, në zonat që mbulon protokolli i bashkëpunimit Itali-Shqipëri për çështjet e migracionit.

Read More »

Investigimi i Rai 3, Berisha thërret protestë para Parlamentit nga arresti shtëpiak: Të enjten të kërkojmë qeveri teknike

Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi protestë para Parlamentit këtë të enjte, për të kërkuar largimin e Edi Ramës nga drejtimi i qeverisë. Nëpërmjet një videoje live nga arresti shtëpiak, Berisha u bëri thirrje mbështetësve të mblidhen masivisht jashtë Kuvendit, në orën 11:00. Kërkesat janë dorëheqja e kryeministrit, krijimi i një qeverie …

Read More »

Sot 28 mijë maturantë testohen tek ‘Gjuha e Huaj’! Ministrja Manastirliu: Jam e sigurtë që do bëni krenarë mësuesit dhe prindërit

Ministrja Manastirliu mesazh për 28 mijë maturantët që sot nisin provimet e Maturës Shtetërore Tiranë, 2 Qershor 2024 – Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, ka adresuar sot një mesazh për rreth 28 mijë nxënës-maturantë në të gjithë Shqipërinë, në ditën e fillimit të Provimeve të Maturës Shtetërore. Përmes …

Read More »

Konferenca Ndërkombëtare e Komisionerëve të Informimit në Tirana, Rama: Teknologjia, bekim që vjen me një mallkim….

Në Tiranë, u mbajt konferenca Ndërkombëtare e Komisionerëve të Informimit, forumi më i lartë dhe më i rëndësishëm i bashkëpunimit e koordinimit të Autoriteteve botërore rregullatore të së drejtës për akses në informacionin publik dhe transparencën. Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij u ndal te rëndësia e të drejtës …

Read More »