Politikë

Rama kritika administratës nga Dhërmiu: Maskarenjtë nuk mbarojnë, dalin minj nëpër zyrat e shtetit, shyqyr që po …

Nga Dhërmiu ku ndau 789 tituj të tjerë pronësie në procesin e përmbylljes së hipotekimit të shtëpive të trashëguara, Rama nuk kurseu kritikat ndaj administratës. ‘Maskarenjtë nuk mbarojnë’-tha Rama dhe se ‘minjtë nga zyrat e shtetit’ do të vazhdojnë të dalin dhe se për këtë do të ngrihen çarqe tha …

Read More »

Komisioni ‘Antikorrupsion’/ Rama: U pa si nismë për të kontrolluar drejtësinë. BE nuk negocion me qeverinë por me shtetin shqiptar

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të PS ka treguar arsyet pse u ngrit Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion. Në fjalën e tij, ai u shpreh se padrejtësisht u përfytyrua si përpjekje për të kontrolluar drejtësinë. I ndalur tek puna për integrimin në Bashkimin Evropian, Rama u shpreh se …

Read More »

“Hetim administrativ për skandalin te Onkologjiku” Ministrja e Shëndetësisë: Dikush që trajton jetën njerëzore si mall në treg…

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministave, Ministristrja e Shëndetësisë Albana Koçiu në një deklaratë për mediat, ka deklaruar se ka nisur hetim administrativ në lidhje me skandalin tek Onkologjiku. “Dua të bëj edhe njëherë të qartë, që korrupsioni është vija e kuqe ndarëse mes interesit publik dhe kujdo që i …

Read More »

Fredi Beleri mbetet në burg, Greqia pranon dënimin, kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të bëjë betimin në Parlamentin Europian

Pas dënimit nga Apeli me dy vite burg të Fredi Belerit, ka reaguar Ministria e Jashtme greke.   Në një deklaratë zyrtare Ministria pranon dënimin e tij, por i bën thirrje autoriteteve shqiptare që të krijojnë mundësinë që ai të marrë pjesë në Parlamentin Europian dhe të bëjë betimin, si …

Read More »