Personazhe

Shqipëria nuk kualifikohet në finalen e Eurovision, mbyllet rrugëtimi i Besa Kokëdhimës me këngën “Titan”

Pavarësisht performancës së saj elektrizuese dhe shumë emocionale, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Besa Kokëdhima, nuk është kualifikuar. Besa me këngën “Titan”, ishte renditur e 2-ta në radhë për të performuar në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision 2024, por rrugëtimi i saj ishte i shkurtër. Gjashtë vendet e eliminuara ishin …

Read More »

E mori dhuratë për ditëlindje, por ia sekuestruan. ‘Benz’-i luksoz i Miss-it shqiptar do të përdoret nga policia

Mes makinave luksoze, të konfiskuara që do t’i shtohen mjeteve të Policisë së Shtetit është dhe ajo e ish-Missit shqiptar, Trejsi Sejdini. Behët fjalë për makinën tip “Mercedes-Benz, V8 biturbo”, që në treg ka vlerën e mbi 100 mijë eurove. Ndonëse automjeti i është nënshtruar procedurave të shitjes, askush nuk …

Read More »