Nje skuadër futbolli në duart e një femre/ Histori njerëzore

Përtej tradicionales historia njerëzore vjen tashmë në Replikë me një version tjetër, çdo ditë dhe më shumë gratë po japin kontribute të veçanta  pavarsisht se jemi mësuar të shohim në fusha futbolli vetëm burra. Kjo që do të sjellim këtë herë  është  jeta dhe sukseset e trajneres Emirjeta Ndoci, që ndau për Replikë eksperiencën e saj nga pasioni i veçantë dhe dëshira për futbollin deri te sakrificat dhe  vështirësitë e marrjes përsipër të një profesioni të krijuar për meshkuj.

Tradicionalja është e bukur por s’mund të mbetemi peng i saj. Shoqëria shqiptare ka nevojë për diçka të re, me një qëllim të qartë, për t’i shërbyer asaj.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *