Postet e fundit

Kryediplomati Osmani replikon me ministrin serb, ja reagimi i tij

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, ka replikuar me ministrin serb, Ivica Daçiç teksa po debatonin në Forumin Diplomatik të Antalias, në panelin me titull “Sfidat dhe mundësitë në Ballkan”. Osmani theksoi rëndësinë për mbështetjen e Ukrainës dhe rrjedhimisht ruajtjen e qartësisë strategjike në Ballkanin Perëndimor “Të replikoj, shkurt. …

Read More »