Postet e fundit

Shkodër/ Aksident në rrugën e plazhit, plagoset 14-vjeçarja

Një 14-vjeçare mbeti e plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në aksin Velipojë-Shkodër pasditen e së hënës. Policia njoftoi se shtetasja S. K., 39 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga. Si pasojë është dëmtuar një 14-vjeçare (pasagjere) …

Read More »

Kuvendi shkresë Kushtetueses: Rihapni çështjen e mandatit të Xhaçkës dhe kërkojini opinion Venecias

Kuvendi i kërkon Gjykatës Kushtetuese që të kërkojë një interpretim nga Komisioni i Venecias lidhur me çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës, ish-ministres së Mbrojtjes dhe ish-ministres së Jashtme në qeverinë Rama. Referuar burimeve nga Kuvendi, Parlamenti i kërkon Gjykatës Kushtetuese riçeljen e shqyrtimit gjyqësor me qëllim kërkimin e një …

Read More »