Postet e fundit

Pushtimi rus, BE mban premtimin, i dërgon Ukrainës ndihma ushtarake

Bashkimi Evropian (BE) ia ka dorëzuar Ukrainës 300.000 nga një milionë predhat e premtuara deri tani, tha ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, të mërkurën në Bruksel, ku po merr pjesë në një takim të NATO-s. Duke folur për gazetarë në margjinat e takimit të ministrave të Jashtëm të …

Read More »

Aksidenti në Kroaci me 4 të plagosur rëndë, makina e drejtuar nga 22-vjeçari shqiptar u fut në korsinë e kundërt dhe i preu rrugën kamionit

Katër shqiptarë kanë mbetur të plagosur në një aksident në Kroaci. Sipas mediave kroate, një 22-vjeçar shqiptar që drejtonte një automjet tip Volkswagen ka hyrë në korsinë e kundërt në rrugën Zagrebacka, në qytetin Crnec Dugoselski, i ka prerë rrugë një kamioni me ngarkesë. Dy automjetet janë përplasur kokë më …

Read More »