Vrasja e 23-vjeçarit në Fier, vëllai i viktimës: Autori më ka kërcënuar edhe prindërit me mesazhe!

Xhim Bakaj i cili u vra nga ish-bashkëshorti i bashkëjetueses, ka rrëfyer ekskluzivisht për “Jetë Shqiptare” detaje nga ngjarja e rëndë.

Në një rrëfim ekskluziv për emisionin “Jetë Shqiptare” në RTSH 1, vëllai i viktimës, Niko Bakaj u shpreh se familja e dinte por jo që kishte konflikte të tilla me autorin. Për më tepër Bakaj u shpreh se autori, Xhuliano Mihaj kërcënonte edhe prindërit në telefon dhe të njëjtën gjë bënte dhe viktimën.

Familja e dinte por që kishte konflikte, s’na ka treguar që kishte konflikte kaq keq me atë person. Edhe mamaja gocën e ka takuar, e donte dhe nuk ja heq dot dashurinë, nuk ja mohojmë dot. Më kishte marrë prindërit në telefon, i kishte kërcënuar, nuk e di se kaq më ka thëne mamaja. Ishte shumë i fiksuar, i sëmurë. Në mesazhe i thoshte do të vras, do të bëj burg, kudo që të shkosh ti unë prapë do të gjej”, tha Niko Bakaj.

Check Also

Ekzekutoi shqiptarin në Greqi në 2010, arrestohet pas 14 vitesh Dritan Hoxha

Pas 14 vitesh në arrati është arrestuar Dritan Hoxha, i akuzuar për vrasjen e bashkatdhetarit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *