Megaoperacioni i SPAK, zbardhen emrat e tre efektivëve për të cilët u lëshuan urdhër arrestet

Zbulohen emrat e tre efektivëve të Policisë së Shtetit, për të cilët Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka lëshuar urdhër arreste.

Bëhet fjalë për Ergert Mitrin, i cili më herët ka pasur pozicion si drejtues i Policisë Lezhë, Klodian Jashari dhe Altin Morinën ish efektiv i RENEA.

Prokuroria e Posaçme ka lëshuar mbi 40 urdhër arreste për emra personazhesh, të cilët dyshohet se janë të përfshirë në vrasje dhe trafik të lëndëve narkotike.

Altin Morina është ish efektivi i RENEA që u kap me makinë me shuma parash

Erigert Mitri aktualisht është specialist në drejtorinë e përgjithshme.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *