Liam Osmani kaloi në Rinas, zyrtari i policisë: Sistemi se kapi, kishte pasaportë gjermane


Alket Shatro, Zv/drejtori për hetimin e krimit të organizuar dhe krimet e rënda, i ftuar në Top Story sqaroi arrestimin e banorit të Big Brother VIP, Liam Mandiaro.

“Më datë 4 .5.2022, prokuroria ka dërguar një urdhër për ekzekutimin e vendimit penal për shtetasin Liam Osmani. Me të ardhur urdhri është bërë shpallja në kërkim. Ka pasur një dënim të formës së prerë, si një qytetar dhe shtetas gjerman. Ka përdorur sistemin elektronik kur ka hyrë në Rinas dhe në atë moment ky sistem nuk ka gjeneruar alert. Në këtë rast nuk ka dështuar sistemi. Ky shtetas nuk është shpallur në kërkim ndërkombëtar”,tha Shatro.

“Sistemi ka funksionuar në atë kohë kur ka kaluar ai por nuk e ka kapur”, tha Shatro.

“Liam Osmani ka bërë daljen me pasaportën shqiptare, në 2019. Në 2022 ka marrë vendim të formës së prerë, ku është dënuar me burg. Më parë ka lënë shtetësinë dhe në datë 27.02 ka hyrë në Shqipëri si shtetas gjerman, por që përdorej për herë të parë nga ky shtetas.”/Top channel

Check Also

Kishte rolin e “kopshtarit” në fermën e kanabisit/ Arrestohet ish-polici shqiptar në Skoci: Më shantazhoi gangsteri që arrestova në Shqipëri

Një ish-oficer policie nga Shqipëria është burgosur për kultivimin e qindra bimëve kanabis në një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *