Operacion kundër trafikimit të emigrantëve të paligjshëm në të gjithë vendin, lëshohen 30 urdhër arreste

Një operacion i gjerë i shtrirë në te gjithë Shqipërinë është kryer nga Drejtoria e Përgjithshme kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe emigrantëve të paligjshëm.

Operacioni është shtrirë në disa qytete të vendit kryesisht në pikat kufitare por edhe në zonat ku kalojnë rrugën ndërqytetase.

Mësohet se nga ky operacion janë rreth 30 urdhër arreste.

Check Also

“SPAK është ilaçi i hidhur që o e pi ose vdes” Rama: Jemi në luftë me korrupsionin që prej 10 vjetësh

Kryeminstri Edi Rama paraqiti në parlament projekt-rezolutën për luftën ndaj korrupsionit, ku hodhi poshtë akuzat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *