“Vllai, për person 100000 €”… Replikë zbardh dosjen. Si u planifikua atentati për Durim Bamin. Ndoka kërkoi vrasës me pagesë nga….

Replikë ka zbardhur dosjen e plotë hetimore për 51 personat e përfshirë në dosjen më të fundit nga SPAK. Në krye qëndron Arben Ndoka i cili donte të vrarë Durim Bamin.

Për këtë ai kërkon ndihmë nga Emiljano Shullazi, i cili në burg, përdorte aplikacion Sky ECC. Ndoka ndërkohë ishte i lidhur edhe me Blerim Abazin.
Blerim Abazi ruante çdo lëvizje të Durim Bamit dhe informonte ish deputetin socialist.
Abazi mori përsipër t’i gjente edhe një shtëpi në afërsi të Urës së Gjolës ku qëndronte shpesh Durim Bami.
Menjëherë pasi gjejnë vendet ku rri, Ndoka kontakton me një shtetas që dyshohet nga Kosova ose Maqedonia e Veriut për vrasës me pagesë.
Për kokën e Durim Bamit ata kërkuan 100 mijë euro. 25 nga të cilat, paradhënie.

Vijon….

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *