U akuzuan për vrasjen e Vajdin Lamajt, SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës

U akuzuan për vrasjen e Vajdin Lamajt, SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës.

Mësohet se Dervishaj dhe Berisha po gjykohen ndërkohë për vrasjen e Klodian Saliut në të njëjtin proces me Emiljano Shullazin dhe të tjerë.

Check Also

Nuk ndahet Houthi, sulmon anijen me kontejnerë në pronësi të Zvicrës, zjarri në bord

Rebelët Houthi të Jemenit kanë sulmuar anijen konteniere MSC Sky II me flamur liberian, në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *