I hodhi dorën në qafë dhe e qëlloi, si ndodhi vrasja e efektivit Novruz Cenalia në Fier

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e policit 28-vjeçar Novruz Cenalia në Fier.

Pasi ai dhe autori Azgan Mernica kanë debatuar nga makina, të dy më pas kanë dalë nga mjeti.

Autori i ka hedhur dorën në qafë policit dhe në atë moment ky i fundit ka vënë dorën te pistoleta.

Ndërkohë, Mernica e ka gjuajtur me plumb në ballë pa ja hequr dorën nga qafa.

Azgan Mërnica, autori i vrasjes së policit Novurz Cenaila u vetëdorëzua në polici mesnatën e 15 majit, pas negociatave të RENEA-s me familjarët.

28-vjeçari Novruz Cenalia u vra me një plumb në kokë më 13 maj 2024 në fshatin Baltëz të Fierit. Ai ishte nisur për të shkuar në punë, por u përfshi në një debat me Azgan Mërnicën, 23 vjeç, për radhën e kalimit me makinë.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *