Babë e bir pranojnë përdhunimin e grave izraelite dhe vrasjet! Tregojnë krimet brutale: Babai, unë dhe një kushëri para se ta vrisnin e…


Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) publikuan video të marrjes në pyetje këtë javë duke zbuluar dy palestinezë që pranonin se kishin përdhunuar gratë izraelite gjatë masakrës së Hamasit më 7 tetor.

Daily Mail siguroi videon e Jamal Hussein Ahmad Radi, 47 vjeç, dhe djali i tij Abdallah, 18 vjeç, kur përshkruanin veprimet e tyre pasi u kapën në Gaza.

Jamal detajoi sulmin e tyre në kibutin Nir Oz, ku ata vranë ose rrëmbyen ata që hasën. Ai tregoi se kishte hyrë në një shtëpi, kishte vrarë një çift dhe kishte dhunuar gruan nën kërcënimin e armës. Djali i tij, Abdallah, dha një rrëfim më tronditës, duke deklaruar se gruaja u përdhunua në grup nga sulmues të shumtë, duke përfshirë veten, babanë e tij dhe një kushëri, përpara se i ati ta vriste.

Abdallah ka rrëfyer se ka përdhunuar dhe vrarë dy gra dhe ka thyer disa shtëpi, duke nxjerrë në pah brutalitetin e krimeve të tyre. Këto rrëfime nënvizojnë ashpërsinë e mizorive të kryera gjatë masakrës.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *