Postet e fundit

Vlorë/Hidhet nga kati i tretë i banesës, ndërron jetë 55-vjeçari

Vlorë/Informacion paraprak Sot, rreth orës 18:00, në fshatin Cerkovinë, Vlorë, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i banesës ku banonte, shtetasi italian D. A., rreth 55 vjeç, i cili si pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Vijon…

Read More »

Deti po ‘përpin’ tokën/ Çfarë po ndodh në Fier

Erozioni është tashmë një fenomen i njohur që ndodh thuajse çdo vit në plazhin e Semanit në Fier. Këtë vit, siç raporton drejtuesi i tokave në këtë qytet, dëmtimi shkon në 1420 hektarë.   “Vitet e fundit deti ka përparuar në tokat bujqësore. Ka dëmtime në Seman dhe Rremas, deti …

Read More »