Postet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Dështon votimi i parë për kreun e Kushtetueses

Këtë mërkurë është zhvilluar mbledhja e Gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese,  për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese. Por në përfundim të këtij procesi asnjë nga kandidatet nuk mori shumicën ligjore prej të paktën 5 votash. Në këtë mënyrë mbledhja e Gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese ka vendosur të zhvillojë …

Read More »

Thashethemet po bëjnë zhurmë, Conte rrezikon largimin nga Tottenham

Thashethemet për një largim të mundshëm të Antonio Contes nga Tottenham janë përforcuar duke bërë akoma edhe më shumë zhurmë. Klubi anglez, sërish këtë vit, rrezikojnë seriozisht të mos sjellin asnjë trofe në shtëpi dhe ky do të ishte një nga arsyet e divorcit me trajnerin italian. Sipas “talkSport”, klubi …

Read More »