Postet e fundit

As Guardiola dhe as Enrique, Brazili gjen trajnerin e ri

Ramon Menezes është trajneri i ri i Brazilit. 50-vjeçari do drejtojë përkohësisht kombëtaren, teksa më parë fitoi titull me kombëtaren U-20. MENEZES EMEROHET TE BRAZILI Pritej të ishte një emër i madh, por e gjeti në shtëpi. Federata Braziliane e futbollit ka emëruar trajnerin që do marrë drejtimin e skuadrës …

Read More »

Brenda Konutllar 600/ “A do t’i marrë dikush këto fotografi? Apo do mbesin vetëm një tregues se dikur këtu, ka pasur jetë…”

Janë disa foto… Është një fëmijë i vogël… Është babai…. nëna… është e gjithë familja… Jemi në Konutllar 600, një kompleks afër qendrës së Hatay-t. Dikur apartamente luksoze, ku jetonin të lumtur qindra familje. Sot kanë mbetur vetëm gërmadha… Dhe nga fundi i tyre, kanë dalë në krye këto pazëlla …

Read More »