Postet e fundit

Forcat ruse nuk ndalen, Kievi zgjohet nga sulmet me raketa

Një sulm me raketa ruse goditi infrastrukturën në Kiev të shtunën në mëngjes, ndërsa shpërthimet u dëgjuan në distriktin Dnipro të kryeqytetit ukrainas, sipas një zyrtari të lartë presidencial ukrainas dhe kryetari i bashkisë së qytetit. Gazetarët e Reuters dëgjuan një seri shpërthimesh në Kiev përpara se të dëgjoheshin sirenat …

Read More »

Quajti Erdoganin “Hitler të kohës moderne”, shteti turk ofron shpërblim 500 mijë dollarë për informacione rreth basketbollistit të njohur

Turqia ka vendosur një shpërbilm prej 500 mijë dollarë për këdo që jep informacion që çon në arrestimin e basketbollistit Enes Kanter pasi shteti turk e konsideron atë një terrorist. Basketbollisti 30-vjeçar, i cili sezonin e kaluar luajti për Boston Celtics në NBA, theksoi: “ Nuk jam i vetmi. Ka kaq shumë …

Read More »

FIER/Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Boxes”. Operacioni u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Njësinë Opercionale të DVP Fier. Sekuestrohen doza kokaine, gati për shitje, dhe shuma parash që dyshohet se janë përfituar nga shitja e dozave të tjera. Vihet në pranga poseduesi i tyre. Specialistët …

Read More »