Postet e fundit

Hetimi i kandidatëve për kryebashkiak/ Ankohet kryeprokurori Çela

Shumë shtete nuk i përgjigjen Prokurorisë së Përgjithëshme për t’i dhënë informacion në lidhje me procesin e dekriminalizimit për të verfikuar kandidatët që garojnë në zgjedhjet vendore të 14 majit. Sipas kryeprokurorit Olsian Çela, institucioni që ai drejton ka hasur në vështirësi në verifikimin e kandidatëve, kjo sipas tij për …

Read More »

Korçë/ Përdhunoi të renë, arrestohet 29-vjeçari (Emri)

Ervis Rrapo, 29 vjeç, kryeplaku i fshatit Rehovë është vënë në pranga pasi akuzohet për përdhunimin e një vajze. E reja është me probleme të shendëtit mendor dhe ka rrëfyer se Rrapo ka abuzuar seksualisht me të. Njoftimi i policisë Korçë: Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të …

Read More »

Norvegjia dëbon 15 zyrtarë rusë

  Norvegjia ka dëbuar 15 zyrtarë rusë që i kishte akuzuar për spiunazh. Ministrja e Jashtme Anniken Huitfeldt tha se Norvegjia nuk do të lejojë Moskën të përdorë ambasadën e saj për të kryer “aktivitete të fshehta të inteligjencës”. Ky është i fundit në një varg dëbimesh ruse që kur …

Read More »