“Ne do t’iu …”/ Kërcënime në shkollat e vendit, një email ngriti në këmbë Policinë e Shtetit

Policia e Shtetit, Drejtoria e Antiterrorit është ngritur në këmbë këtë mëngjes me një email që ka mbërritur. Në email janë përhapur thirrje terroriste…
Replikë do ta mbajë ende diskret email e mbërritur, për shkak të sensacionit të madh që ka.

Duket se ka të bëjë me një grup terrorist që tenton të përhapë frikë dhe panik, me mesazhe denigruese ‘gjaku i mësuesve do të derdhet në shkolla, ne do të ….’.

Ndërkaq, Krimi Kibernetik në Policinë e Shtetit ka nisur hetimet për zbulimin e autorëve që kanë dërguar e-mailin në fjalë, ndërsa në çdo shkollë të vendit janë marrë masa. Burime bëjnë me dije për Replikë se në shkollat e Tiranës, rezulton se ka prani të shtuar policore dhe se pas kontrolleve në ambientet e institucioneve arsimore, mësimi ka vijuar normalisht.

Ndër të tjera Policia e Shtetit garanton se nuk ka vend për panik te mësuesit, nxënësit apo prindërit.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *