EMRI/ Ishte shpallur në kërkim, kapet dhe arrestohet 45-vjeçari! Gjykata e ka dënuar me katër vite burg


Ka marrë fund arratia e 45-vjeçarit, i cili ishte shpallur në kërkim.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Fatjon Azizolli, 45 vjeç, banues në Berat, pasi me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat është dënuar me 4 muaj burgim, për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”.

Të njëjtat shërbime referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi penal për shtetasin F. H., 32 vjeç, banues në Berat, pasi ka kanosur dhe fyer nënën e tij, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

Shërbimet e Sektorit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin E. M., 21 vjeç, banues në Kuçovë, pasi u konstatua duke drejtuar pa leje drejtimi, një motomjet pa dokumentacion.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *