Vranësira dhe reshje shiu. Parashikimi i motit për sot


Sipas MeteoAlb, zonat veriore dhe veriperëndimore të territorit shqiptar do të mbeten sërish nën dominimin e vranësirave dhe shirave, por me intensitet të ulët, ndërsa nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta duke gjeneruar herë pas here pika shiu do të paraqiten zonat qëndrore.

Orët e pasdites do të sjellin përmirësim të përkohshëm të motit, por gjatë natës sërish pritet zhvillim i vranësirave duke sjellë sërish reshje në territor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në vlerat minimale, por rriten maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 21°C vlera më e lartë në rang vendi. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë

Check Also

E pazakontë në Brazil, gruaja çon xhaxhanë e vdekur në bankë për të firmosur për kredi

Mendja njerëzore nuk mund ta kuptojë atë që ndodhi brenda një banke në Brazil, kur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *