Tirana pa nënkryetarë/ A do të zëvendësojë Frida Pashako, Maznikun?

10 ditë më parë, në Asamblenë e Partisë Socialiste, kryeministri Rama prezantoi edhe ndryshimet e reja në qeveri. Ndër të tjera, morën poste edhe Arbian Mazniku, deri në atë kohë nënkryetar i Bashkisë së Tiranës.

Pak ditë pas këtij posti, një tjetër nënkryetare largohet nga bashkia e kryeqytetit. Bëher fjalë për Anisa Ruseti, e cila mori postin e drejtimit të Agjensisë së Parqeve dhe Rekreacionit. Kështu bashkia më e madhe në vend, ka dy vakanca mjaft të rëndësishme.

Por kush mund të jenë personat që do i zëvendësojnë? Burime thanë për “Replika” se një nga pretendentet kryesore ëshrë Frida Pashako, që aktualisht mban postin e drejtoreshës së Drejtorisë së Planifikimit dhe Urbanizimit në Bashkinë Tiranë.

Check Also

Arrestohet një person në Pikën Kufitare të Portit të Durrësit, u kap me 250 mijë euro (EMRI)

Një person është arrestuar në Pikën Kufitare të Portit të Durrësit. Raportohet se i arrestuari …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *