Sulmoi seksualisht të moshuarën gjermane, arrestohet 66-vjeçari shqiptar, u identifikua nga kamerat e sigurisë

Është identifikuar autori i sulmit seksual ndaj një pensionisteje në Ëestend të Gjermanisë në janar të vitit 2022.

Autori u identifikua u arrestua në Munih, falë një kamere interneti në banesën e viktimës.

Siç raporton policia, shtetases së moshuar i është afruar në rrugë një person i panjohur më datë 13.01.2022. Me një justifikim ka arritur të bindë gruan që ta çojë në banesën e saj, ku të dy kanë biseduar fillimisht.

Por papritmas burri ka përfituar nga pafuqia e viktimës së tij të moshuar, e ka kapur të moshuarën nga krahët dhe këmbët dhe gjithashtu ka kërkuar marrëdhënie seksuale. Vetëm kur një i afërm i ka rënë ziles, i panjohuri e ka lëshuar viktimën, ka marrë njërën nga orët e dorës të 80-vjeçares dhe më pas është larguar pa u njohur.
Familjarët e viktimës kanë lajmëruar policinë, por kërkimi i nisur menjëherë ditën e krimit rezultoi i pasuksesshëm.

Ajo që autori nuk e dinte ishte se fëmijët e të moshuarës kishin instaluar një kamerë në banesën e të moshuarës për arsye sigurie për të parë nëse nëna e tyre ishte mirë në jetën e përditshme. Këtu është regjistruar edhe sulmi seksual ndaj pensionistes, i cili i ka mundësuar policisë të sigurojë një foto të autorit.

Më 12 shtator 2023, 20 muaj pas krimit, një oficer policie i Munihut mundi të identifikonte të dyshuarin në Schëabing, i cili më pas u arrestua.

Burri është një shqiptar 66-vjeçar pa vendbanim të përhershëm në Gjermani. Meqenëse krimi ishte një vepër seksuale, burri tani ndodhet në paraburgim.

 

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *