Pasi humbi vulën e PD në Apel Basha tregon kushtet e bashkëpunimit me Berishën: Të distancohet qartë nga…


Deputeti Lulzim Basha ka komentuar sërish vendimin e Gjykatës së Apelit, para se të niste seanca plenare në Kuvend.

Basha: T’jua heq njëherë e mirë nuk kam asnjë shqetësim që lidhet me fatin tim personal, disa i kam fituar për qytetarët shqiptarë, disa i kemi humbur, pasojat i vuajnë qytetarët shqiptarë, kur vjen puna tek reforma zgjedhore, nuk është për veten time për qytetarët meritojnë votën preferenciale, meritojnë t’i zgjedhin vetë deputetët e tyre.

Tani që janë të çliruar nga ankthi i vulës të shikojnë dhe t’i thërrasin mendjes të shikojnë se ku e kanë çuar kauzën e zgjedhjeve të lira me kalkulime të vogla dhe pazaret e vogla me Edi Ramën. Distancim me Edi Ramën do të bëjnë ata që bëjnë pazare me Edi Ramën, kush bën pazare me Edi Ramën është i qartë vendimi i gjykatës, ndërsa kushti që unë kam bashkëpunim me këdo tjetër është distancim i qartë jo vetëm nga Edi Rama, por edhe nga Ilir Meta.

Check Also

Ekzekutoi shqiptarin në Greqi në 2010, arrestohet pas 14 vitesh Dritan Hoxha

Pas 14 vitesh në arrati është arrestuar Dritan Hoxha, i akuzuar për vrasjen e bashkatdhetarit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *