Megaoperacioni Antidrogë/ Tirana “shuan” rrjetet e shpërndarësve, nuk mbeten pas as rrethet

Një hetim i nisur disa muaj më parë është finalizuar me arrestimin e të paktën 200 personave në të gjithë vendin, 112 nga të cilët vetëm në Tiranë. Megaoperacioni u finalizua mëngjesin e sotëm, ku u angazhuan qindra forca policie. Operacioni u shtri në disa qytete: Tiranë, Elbasan, Fier e Durrës.

Në mesin e të arrestuarve ka punonjës shteti, policë e qytetarë të thjeshtë.

Një punë për tu përgëzuar, për shkak të ruajtjes së sekretit me muaj me radhë, teksa specialistët e Antidrogës bënin blerje dhe porosi të simuluara.
Mbrëmjen e kaluar u ushtruan kontrolle banesash, ndërsa u sekuestrua sasi e konsiderueshme lëndësh narkotike. Zonat ku operonin këta persona ishin në “5 maji”, Laprakë, Ali Dem, Komuna e Parisit, Bllok, Qyteti Studenti, Ish Parku i Autobuzave, Kamëz, Astir, Vorë e Krujë.
Vijon…

Check Also

Çuçi prezanton pr.rezolutën anti-korrupsion: Rrëzuam mitin e pandëshkueshmërisë me Reformën në Drejtësi

Ministri Bledi Çuçi ka prezanton sot në Kuvend propozimin për projekt rezolutën kundër korrupsionit. Ministri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *