Kryeministri Rama zbulon datën kur do të hapet tuneli i Llogarasë


Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook ka zbuluar datën e hapjes së tunelit të Llogarsë. Ku bën me dije se do të hapet më 5 Korrik 2024.

Krahas lajmit, kryeministri Rama ka shpërndarë dhe një pamje më të plotë të tunelit të Llogarsë, ku po kryhen punimet e fundit deri në hapjen e tij.

 

Puna për tunelin do të rifillojë në vjeshtë për të përfunduar të gjithë veprën, përfshirë tunelin e emergjencës.

Këtë vit kalimi në tunel do të jetë falas, ndërsa pagesa do të nisë nga viti i ardhshëm.

Tuneli i Llogarasë, me një gjatësi 5.9 kilometra, do të shkurtojë kohën e udhëtimit nga Vlora për në Palasë në vetëm 20 minuta.

Check Also

Ekzekutoi shqiptarin në Greqi në 2010, arrestohet pas 14 vitesh Dritan Hoxha

Pas 14 vitesh në arrati është arrestuar Dritan Hoxha, i akuzuar për vrasjen e bashkatdhetarit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *