E rëndë në Greqi/ E tërhoqi ekskavatori zvarrë në ditën e parë të punës, humb jetën i riu shqiptar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pak pas orës 10:00 të së premtes në Agrinio të Greqisë, ku një i ri shqiptar ka humbur jetën në vendin e tij të punës.

Ngjarja ndodhi në konkretisht gjatë një procesi pune në Rema Rebelia. Mediat greke raportojnë se 24-vjeçar shqiptar, si për ironi e kishte ditën e tij të parë të punës, si punëtor i një kompanie kontraktore që kishte marrë përsipër kontratën në Rema Rebelia, ndërsa është tërhequr zvarrë nga një ekskavator.

Ndërkohë, nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur aksidenti në fjalë, ndërsa policia ka nisur hetimet.

Check Also

Nën akuzën e korrupsionit, GJKKO kalon për gjykim çështjen ndaj ish-kryebashkiakut Gjici dhe Alma Kaçit

Gjykata e Posaçme vendosi të kalojë për gjykim çështjen penale ndaj ish-kryebashkiakut të Kukësit, Safet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *