E pëson shqiptari në Itali, kapet me gjysmë kg kokainë dhe 105 mijë euro

Një shqiptar ka rënë në pranagt e policisë italiane. Bëhet me dije se 42-vjeçari shqiptarë u arrestua ditën e djeshme në Trento pasi iu gjet gjet gjysmë kilogrami kokainë dhe mbi 105 mijë euro cash. Mediat italiane bëjnë të ditur se akuza ndaj tij është paraburgimi për qëllime të trafikut. Gjithashtu ai detyroi një postbllok policie pranë qytetit të Mattarello ta ndjekë nga pas, duke vazhduar marshimin e tij drejt unazës.

Policia ka nisur menjëherë ndjekjen e tij, duke e lajmëruar disa herë të ndalojë. Gjatë identifikimit, policia zbuloi se burri tashmë ishte me kallëzime të mëparshme për krime kundër pronës, për shkelje të legjislacionit për të huajt dhe dokumente false, si dhe kishte kallëzim për armëmbajtje dhe sende të tjera të forta.

Një gjendje emocionale e burrit të cilësuar si të tepruar nga punonjësit e policisë krijoi dyshime dhe për këtë arsye u krye kontrolli. Kontrolli, kryer në thellësi edhe në makinë, duke këqyrur një montim të parregullt të pjesëve plastike, u gjet kokainë me peshë 542.11 gramë, si dhe tufa kartëmonedha në shumën totale prej 106 490 euro. Më pas personi është arrestuar në flagrancë. Në përfundim të formaliteteve, në dispozicion të autoritetit gjyqësor, 42-vjeçari është shoqëruar në burg për të pritur seancën gjyqësore.

Check Also

Ekzekutoi shqiptarin në Greqi në 2010, arrestohet pas 14 vitesh Dritan Hoxha

Pas 14 vitesh në arrati është arrestuar Dritan Hoxha, i akuzuar për vrasjen e bashkatdhetarit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *