Buxheti 2024, Rama: Garanton përfundimin e 30 shkollave të reja dhe hapjen e kantiereve të tjera

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit 2024, do të garantojë përfundimin e 30 shkollave të reja, si dhe nisjen e punimeve për shkolla të tjera.

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se buxheti i vitit 2024, do të garantojë përfundimin e 30 shkollave të reja, si dhe nisjen e punimeve për shkolla të tjera.

 

Të hënën pritet të mbahet seanca maratonë për miratimin e buxhetit 2024. Deputetët e ‘grupit’ të Bardhit dhe Berishës kanë paralajmëruar sërish bllokim të seancës ashtu siç kanë vepruar me seancat dhe me komisionet parlamentare gjatë 2 javëve të fundit.

 

Check Also

Tym dhe kaos! Policia shkon në Parlament, Noka dhe Vokshi do të referohen në SPAK

Policia e ka konsideruar vendngjarje atë që ndodhi me flakadantët që u hodhën në sallën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *