Anëtare e Asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, presidenti Begaj: Urime Kosovë!


Presidenti Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me vendimin e Asamblesë Parlamentare të NATOs për zgjedhjen e Kosovës si Anëtare e Asociuar në Asamble.

Në një postim në rrjetin social “X”, Begaj ka uruar Kosovën.

“Urime, Kosovë, për zgjedhjen Anëtare e Asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s!”, shkroi Begaj.

Shumica e vendeve kanë votuar pro, një votë ka qenë kundër dhe 14 vende tjera kanë abstenuar, në takimin e Asamblesë, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë ku u mor vednimi për Kosovën.

Check Also

Dyshohet se pësoi arrest kardiak, gjendet pa shenja jete një burrë në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete ditën e sotme në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *