Aksident i rëndë me tre automjete në autostradën Çermë të Lushnjës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradën Çermë të Lushnjës, pranë Dushkut.

Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete.  Mjeti tip fugon me targa AB 411CM u përplas me kamionin me targa maqedonase RA5603Ab dhe pas tyre një mjet tip “Audi” me targa AB 963DT.

Si pasojë është plagosur një e moshuar e cila është dërguar në spitalin e Lushnjës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Check Also

Tym dhe kaos! Policia shkon në Parlament, Noka dhe Vokshi do të referohen në SPAK

Policia e ka konsideruar vendngjarje atë që ndodhi me flakadantët që u hodhën në sallën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *