“100 mijë euro ose do e pësosh!”/ Gjoba e pa paguar, i shpërtheu fasonerinë Italianit

Zbulohet arsyeja e tritolit ne Fresk. Shtetasit Italian i ishte vendosur nje gjobe prej 100 mije eurosh nga Edmond Arapi, i akuzuar me pare per plagosje. Por italiani nuk ka pranuar qe te paguaj. Arapi e ka kercenuar disa here italianin duke i thene se nese nuk do ti jepte parate do ta pesonte keq.Pasi italiani nuk pranonte te paguante gjoben, Emdond Arapi nga Himara ka organizuar edhe vendosjen e tritolit.

Ai ka kontaktuar 16 vjecarin, dhe e ka porositur te vjedh nje biciklete dhe me pas i ka siguruar edhe sasine e tritolit duke i premtuar 1 milion leke te vjetra per ta vendosur ne ambientet e fasonerise.Pasi kane vendosur tritolin autori dhe jane larguar. I mituri fshihej në Valias. Ndersa porositesi ne Himare.

Policia ka marre dhe deshmine e italianit qe ka ndihmuar ne zbardhjen e vendosjes se tritolit. Pas kordinimimeve me komisariatin e Himares kane marre informacion per autorin. Ndersa fale punes se komisariati 5 dhe 4 eshte arrestuar Edmond Arapi.

Check Also

Trafikonin armë nga Kosova drejt Shqipërisë, Gjykata lë në burg katër të arrestuarit

Blerim Krasniqi 28 vjeç, Benjami Shala 20 vjeç, Edonis Thaçi 25 vjeç, Muhamed Krasniqi 20 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *